top of page

Takım Elbiseleri ile Parlayan On Star


Takım elbiseler, bir erkeğin gardırobunda stil ve zarafeti yansıtan başlıca kıyafetlerden biri. Bir ceket, pantolon ve yelekten oluşan bu üçlü, takım elbise giymenin zorunlu olduğu durumlarda en iyi seçenek haline geliyor. Bir düğünden resmi ofis partisine, özel günlerden film galalarına kadar takım elbiseler, ünlü isimlerin de tercihi oluyor.

İşte; modaya gösteriş ve zarafet getiren, takım elbiseleri ile çevresindeki herkesi büyüleyen ünlü yıldızlardan sadece birkaçı.


Tom Hardy


Tom Hardy, bir takım elbise giymeyi ve yine de banka memuru gibi görünmemeyi çok iyi biliyor. Takım içinde harika görünmesine yardımcı olan iki şey var: özel dikim ürünler ve imzası haline gelen dağınık görünüm. Birmingham'da yaşayan eski bir gangsterden ya da bir casustan ilham aldığı görünümü ile dikkat çekiyor.

Tom Hardy, takımlarına eklediği aksesuarlarla da tarzını konuşturmayı biliyor. Bazen bir cep mendili, bazen eski bir kravat iğnesi, bazen de eskitilmiş metal bir yüzük ya da yılan detaylı kemer tokaları ile bunu başarıyor. Jilet gibi keskin omuzlardan son moda kemer zincirlerine ve tabii ki mükemmel şekilde bağlanmış papyon ya da kravatlarına kadar tam bir ikon.


Hardy'nin 2017’de Dunkirk galasında giydiği üç parçalı takım, kusursuz kesimi ile aktöre çok yakışmış. Hafif jakarlı deseniyle uzaktan dahi basit görünmekten kurtuluyor.


Tom Hiddleston


Baş belası bir aksiyon kahramanı, tatlı dilli bir İngiliz casusu ya da bir İskandinav tanrısı olan Tom Hiddleston'ın iyi bir takım elbise konusunda yolunu bildiğine şüphe yok. Tabii ki takım elbise her zaman en heyecan verici giyim ürünü değil; çok geniş kesim, bir kolun çok dar ya da pantolonun çok uzun olması gibi hatalarla karşılaşılması mümkün. Neyse ki Hiddleston ve stilistlerinin gücü, onun bu tür hatalar yaptığının nadiren görülmesini sağlıyor. Herkese, biraz çaba harcamanın ve harika bir terziye sahip olmanın önemini kanıtlıyor.

Hiddleston, genellikle hem kruvaze hem de tek sıra düğmeli takımlar giymeyi tercih ediyor. Klasik tarzın dışına çıkmasa da cesur renkler ve desenleri takımlarında görmek mümkün. İddialı bir parça giydiğinde, klasik bir gömlek ya da kravatla görünümünü yumuşatmayı biliyor. Takımın rengine göre çoğunlukla siyah ve kahverengi makosen ayakkabılar kullanıyor. Klasik düz renk bir takımla da ince çizgilere sahip bir modelle de muhteşem görünüyor.

Renkleri karıştırmaktan korkmaması da tarzının öne çıkmasına yardımcı oluyor. Lacivert ve gri gibi çok yönlü, değiştirilebilir ve zamansız renklerle mükemmel kombinasyonu yaratmak onun için çok kolay.


Hiçbir erkek, bordo smokinin içinde bu kadar güzel görünmemişti.


Ryan Reynolds


Erkek stilinin ve zarafetin bir ikonu olan Ryan Reynolds, her zaman çağdaş bir çizgide yeniden yorumlanan bir takım elbise giyme yeteneğine sahip. İyi bir takımın gücünü bildiği için abartılı kombinasyonlarla karşımıza çıkmak yerine, klasik stil alanında kalırken görünüşüyle ​​deneyler yapıyor. İşleri basit tutmayı sevdiği için genellikle üç parçalı takım elbiseleri, siyah kadife smokinleri ve günlük toprak rengi bomber ceketleri tercih ediyor.

Ryan Reynolds, zıt ya da çeşitli nötr renkleri giymeyi seviyor. Bazen kıyafetinde bir kırmızı veya bordo detayı olsa da çoğu zaman gri ve lacivert, kahverengi ve lacivert ya da siyah ve kahverengi gibi renkleri birleştiriyor. Son yıllarda ise daha rahat kıyafetlerle ve özellikle rahat bağlanmış kravatlarla karşımıza çıktı.


2022’de katıldığı People’s Choice Awards töreninde ödül almak için sahneye çıkarken özellikle yeleği ile dikkatleri üzerine çekti. Yeleğinin dikey kenarı boyunca ilerleyen, kırmızı, beyaz ve mavi renklerinden oluşan tek şeritli vurguya sahip, özel olarak tasarlanmış üç parçalı bir takım elbise giydi. Ceketinin düğmeleri bile açık griydi. Bu görünümü bir çift siyah rugan ayakkabı ile tamamladı.


Roger Federer


Roger Federer hem sahada hem de saha dışında zahmetsiz ve klasik bir stili temsil ediyor. Sahadaki başarısı, onun dünyanın en iyi giyinen adamlarından biri olarak görülmesinin nedeni değil. Onu bir stil ikonu yapan özel bir aurası var. İster spor kıyafetler içinde ister farklı etkinliklere giderken her zaman iyi giyimiyle öne çıkıyor. Her şeyiyle klas biri olan Federer, takım elbisenin de en çok yakıştığı yıldızlar arasında.

Kruvaze takımlardan süet ceketlere kadar farklı modelleri giymeyi seviyor. Dior, Gucci ve Prada gibi saygın markalarla ortaklık yapmasıyla tanınan Federer, benzersiz karizmasıyla güçlendirilen zamansız bir tarz yaratıyor.


2016 yılında Los Angeles'ta düzenlenen 88. Akademi Ödülleri'nde, Louis Vuitton imzalı klasik siyah bir smokin ile karşımıza çıktı.


Bradley Cooper


Bradley Cooper, düzgün terziliğin bir kıyafeti ciddi şekilde yükseltebileceğinin canlı kanıtı olarak takım elbiseleriyle bunu herkese gösteriyor. Takım elbise tipleri ve kesimleriyle oynayan Cooper, üst düzey birkaç tasarımcı ile çalışıyor. Üç parçalı lüks bir takım elbise ya da kendine uygun bir smokin için Tom Ford'a güveniyor. Canali'nin mavi dar kesim gömlekleri ise bir takım elbise ceketinin altında kullanıma uygun. Cooper, kravatsız kullanıma izin veren geniş yaka detaylarını da çok seviyor.


Özellikle 2014 yılında Oscar ödül töreninde giydiği Tom Ford imzalı takım elbise içinde harika görünüyor. Mükemmel bir şekilde dikilmiş olan ceket, Cooper'ın geniş göğsünde sıkışmadan duruyor. Cooper'ın çok ince olmadığı göz önüne alındığında, tam oturan bir takım elbisenin gücü daha net görülüyor.


David Beckham


Kariyeri boyunca saç kesimleri ve giyim tarzıyla çok konuşulan David Beckham, İngiliz Moda Konseyi'nin elçisi olarak devlet adamı benzeri bir varlığa ve yetkiye sahip. Kariyerinin ilk yıllarında birçok stili ve trendi denese ve bazı riskler alsa da şu an etrafında bulunan diğer kişileri sönük bırakan şık, özel dikim takımlara ve süet bomber ceketlere yöneldi.

Beckham’ın şıklığına, elbette çoğu tasarımcının standartlarına göre gerçekten çok iyi görünmesi ve fiziksel açıdan mükemmel olması da yardımcı oluyor. Buna rağmen, bu kriterler her zaman iyi sonuçlar vermiyor. Bu noktada erkek giyim tanrısı olarak da bilinen Beckham’ın bunu kanıtladığını söylemek mümkün.

Beckham’ın en sevilen moda anlarından biri, Prens Harry ve Meghan Markle'ın kraliyet düğününde yaşandı. Kim Jones’un Dior için tasarladığı ilk takım elbiseyi giyen yıldız, modayı spora taşımayı başardı. Windsor Kalesi'ndeki kraliyet töreninde kömür grisi yün bir ceket, yüksek yakalı bir yelek ve pantolon giydi. Altın bir cep saati ve deri ayakkabılarla bu takımı tamamladı. Tam olarak Beckham'ın özelliklerine uyan bu takım elbise hem onun kendi rahat stilini yansıtan hem de Jones'un yıllardır koleksiyonlarında alıntı yaptığı, sokaktan ilham alan ince ve modern bir kesime sahipti.


Keanu Reeves


Moda söz konusu olduğunda, Keanu Reeves neyi sevdiğini iyi biliyor. Karmaşık olmayan günlük giyim ürünleri ve şık takım elbiselerin bir karışımıyla kendine özgü, benzersiz ve anında tanınan bir stil geliştirdi. Her şeyle eşleştirilen eski tişörtler, üç parçalı takımlar, eskitilmiş jean pantolonlar, motosiklet ceketleri, bereler ve süet yürüyüş botları, onun tarzının önemli parçaları arasında.

Casual takım elbisenin bu kadar popüler hale gelmesinde de Keanu Reeves’in etkisi yadsınamaz. Nötr renklerde bisiklet ya da bazen V yakalı bir tişörtle giydiği bir blazer ceket ve özel dikim pantolon, onun stilinin sırrı. Son 20 yılın büyük bir bölümünde neredeyse birbirinin aynı takım elbiselerle görülse de bir rock starı andırdığı için zahmetsiz bir şekilde havalı olabiliyor.


Reeves, son yıllarda takım elbiselerini grafik tişörtlerle eşleştirmeye başladı. Bunun en güzel örneklerinden birini, 2019 yılında gerçekleştirilen Saint Laurent’ın erkek giyim koleksiyonu tanıtımında gördük. Burada, tamamen siyah bir takım içinde, Fransız moda evinin akromatik baskılı tişörtlerinden birini giyiyor. Havalı!


Brad Pitt


Pek çok kişi modaya Brad Pitt'ten daha uygun giyinse ve stil sahibi olsa da aktörün yalnızca onda olan bir çekiciliği var. Elbette, yakışıklılığı ve kişiliğinin de bunda önemli bir etkisi bulunuyor. Düz bir tişört, jean pantolon ve şapkalarıyla da özel dikim takım elbiseyle de çok iyi görünüyor.

Her zaman Hollywood’un gerçek ikonlarından biri olarak kalacak olan Brad Pitt, bize bir Amerikan ikonunun nasıl giyinmesi gerektiğini gösteriyor. Aynı anda hem maskülen hem de arkadaş canlısı ve cana yakın görünmeyi başarıyor; kusursuz bir şekilde şık ve inanılmaz derecede havalı. Şu an 59 yaşında olan Pitt, bunu her yaşta yapabileceğini herkese kanıtlıyor.

Son yıllarda renkli keten takımları takıntı haline getirse ve rahatlığı ile ön plana çıksa da özellikle 90’lı yıllarda stiliyle pek çok kişiye ilham kaynağı olduğu bir gerçek. Kabul edelim, onun rahat tarzı, kendisinin yarattığı bir stil.Brad Pitt’in ikonik görünümlerinden biri, Allied filminin İspanya galasında ortaya çıktı. Lacivert takım elbisesini Salvatore Ferragamo imzalı palto ve desenli atkı ile tamamlayarak bir kez daha zarif bir hava yakaladı.


Henry Cavill


Bazıları Henry Cavill’in gerçekten Superman olduğunu düşünebilir. Zaman içinde takım elbise giyme sanatını mükemmelleştirmesiyle gerçekten de bir süper adam olduğunu kanıtlıyor. Özellikle kırmızı halıda keskin üç parçalı takım elbiseler giymeyi seven Cavill, şık kişisel tarzıyla ön plana çıkıyor. Üzerine tam oturan bir yelek, takım elbise ve pantolonla ne kadar hoş göründüğü göz önüne alındığında, kırmızı halının favorilerinden biri olması şaşırtıcı değil.

Aktör; çoğunlukla gri, lacivert ve siyah tonları da dahil olmak üzere çok sayıda kumaş ve renkte üç parçalı takımlar giyerken görüldü. Takımları sık sık resmi, düğmeli ve kravatlı tercih etse de bazen kravatsız ve gömleği çözülmüş olarak da giydi. Takım elbiseler bu haliyle de iyi bir şekilde bir araya getirilse de biraz daha az resmi ve daha rahat bir görünüm yaratıyor.
2018 yılında Londra’da gerçekleştirilen Mission: Impossible - Fallout prömiyerinde Cavill, ekstra keskin ve maskülen bir hava yaratan düğmeli, tek ton lacivert takım elbisesiyle bir kez daha gösterişli ve şık bir görünüm sergiledi. Cavill'in ten rengi ile takımının rengi arasındaki kontrast, onu kameraların önünde daha canlı ve ışıltılı gösterdi.

Jason Statham


Aksiyon dolu gerilim filmlerini seviyorsanız, Jason Statham hayranı olmamanız elde değil. Statham, hiçbir zaman bir moda ikonu olmasa da onun çekiciliği, tutarlı ve geleneksel giyimi ile ilişkili. Deneysel kıyafetler yerine çoğunlukla risksiz kıyafetleri tercih ediyor. Giyim tarzı erişilebilir, erkeksi ve sıradan insanları temsil ederek Statham'ın görünümünü taklit edilmesi en kolay olanlardan biri yapıyor. Takım elbiseleri her zaman basit ve abartısız, ancak yine de klasik ve üzerine tam oturuyor.

Statham, özellikle kırmızı halıda siyah, lacivert ve gri gibi koyu renkleri, genellikle kravat ve sivri yaka yerine açık bir gömlek ya da boğazlı kazaklarla tercih ediyor. Yine de gala gibi özel günlerde resmi görünümü korumayı da biliyor.


2018 yılında gerçekleştirilen The Meg filminin galasında bu muhteşem takım elbiseyle görüldü. Beyaz, yuvarlak golf yakalı bir gömlekle eşleştirilmiş bu klasik lacivert takım elbise ile güçlü ve maskülen bir imaj yarattı. Takımını, uyumlu tonlarda gri çizgili bir kravat, siyah bağcıklı ayakkabılar ve zarif bir yaka iğnesi ile tamamladı.


 

Özel günler için her erkeğin gardırobunda mutlaka bir adet bulunması gereken takım elbiseleri Dormen Cerimonia & Classic koleksiyonumuzda bulabilirsiniz. Siz de trendlere ve tarzınıza uygun en güzel takımlarla ünlü yıldızlar gibi parlayabilirsiniz.
4.969 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page