Damatlık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Damatlık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğünler çiftlerin şüphesiz ki en mutlu günlerini temsil ediyor. Böyle bir günde hazırlıklar hep gelin üzerinden gerçekleşir ancak her düğünün bir de damadı olduğu ve damadın da hazırlık yaptığı unutuluyor. Damatlar sadece bir takım elbise, smokin giydiğinden işleri kolay gibi görünüyor olsa da aslında yüzlerce damatlık modelleri arasından en uygun damatlığı seçmek çok zor. Peki, damatlık nasıl seçilir? Nelere dikkat edilmelidir? İşte size uzmanından tüyolar;

 

Düğün mekânı ve teması

Düğünün nerede nasıl bir tema ile gerçekleşeceği damatlık seçimlerini doğrudan etkiliyor. Örneğin kumsalda bir düğün için koyu renk bir damatlık yerine daha açık, fresh renkler tercih edilmelidir. Öte yandan kır düğünlerinde pastel renkleri temaya uyum sağlar. Smokin modelleri farklı renk ve tasarımlara sahip olduğundan damatların düğün mekânına uygun damatlık bulması çok zor değil.

 

Damatlık modellerinin kesimi

Damatlık çeşitleri, sadece renk veya tasarımına göre kategorize edilmiyor. Damatlığın kesimi aslında model oluşmasında önemlidir. Farklı kesim türleri ile damatlıklar şekillendiriliyor, binlerce farklı insan bedenine uyumlu hale getiriliyor. Damat adaylarının vücut hatlarına göre birden fazla kesimi denemesi en ideal damatlığı bulmasına yardımcı olur.

 

Damatlığın kumaş yapısı

Polyester, sentetik kumaşlar hareketliliğin ve enerjinin üst seviyede olduğu bir düğün gününde damadın çok fazla terlemesine, rahatsız olmasına sebep olur. Damatlık seçerken  wool touch poliviskon veya yünlü kumaşlardan veya tasarlanmış modellere yönelmek avantajlıdır. İzmir damatlık üreticisi markalara öncü olan “D O R M E N”, damatlık modellerinde tercih ettiği sağlıklı ve konforlu kumaşlarla damat adaylarının en mutlu günlerinde kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor.

 

Gelinlik ile uyumlu damatlık

Gelinlik ve damatlık birbirinden çok farklı olsa da ince bir uyum olması beklenir. Örneğin klasik bir gelinlik modelinin yanında salaş bir damatlık hoş durmaz. Damadın bu anlamda gelinliğin tarzına yakın bir seçimde bulunması iyi olacaktır.

 

Yeni ve özgün damatlık modelleri

Damatlık smokin satışı yapan birçok firma toptan damatlık alımları yaparak müşterilerine çok zengin bir yelpaze sunuyor. Yeni sezon damatlık modelleri evlenecek olan damatların en güzel günlerinde çok şık olmasına yardımcı oluyor.

Size en uygun smokini bulmak için Koleksiyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.